Válogatott Arabica-szemek Közép- és Dél-Amerikából, a legjobb csokoládékrém ízesítéssel finomítva.
Az édeskömény a franciaországi Provence tartománybeli farmereknek ad különleges élményt. Azonban ez az évelő zöld levelű növény megfelelő meleget és gazdag termőföldet igényel. A jól ismert mag kizárólag késő nyáron szüretelhető. Az édeskömény ekkor éri el fejlődésének legmagasabb állapotát és végül előjönnek az első magok. Az ánizshoz hasonló íznek köszönhetően az édesköményt különböző formákban lehet hasznosítani. Általában leforrázzák. Mivel savmentes, nemcsak kisgyerekeknek megfelelő, hanem olyan felnőtt „gyerekeknek” is, akik akkor szeretik fogyasztani, amikor nem érzik jól magukat. A magokat barna kenyérhez is feldolgozzák. A szárított édeskömény mag kitűnő fűszer halakhoz, húsgombóchoz, salátákhoz vagy levesekhez.
A kinézetét és a színét illetően egy jól kidolgozott vietnámi tea, mely semmiben sem különbözik a sokkal népszerűbb kínai fajtáknál. Ízében azonban, a részleges fermentálásnak és fonnyasztásnak köszönhetően, sokkal fűszeresebb és lágyabb. Ezért, ez a tea inkább a ceyloni hegyvidéki fajtákhoz hasonlítható és ilyenformán különösen érdekes az enyhe, ugyanakkor aromás teák kedvelői számára. Arra is tökéletesen alkalmas, hogy szamovárból fogyasszuk.
Most már minősített organikus (bio) teákat is tudunk ajánlani erről az ültetvényről. A teaipar lett Ruanda legfontosabb gazdasági ágazata és legnagyobb munkaadója. Termelésének több mint 90%-át exportálják. A Rukeri Ültetvényt majdnem 50 éve alapították az európaiak, de még mindig csak 700t orthodox teát termelnek évente. Hogy a leveleket a legkevésbé törjék, csak minimálisan mozgatják a fonnyasztási eljárás alatt. Hosszú, drótszerű, középbarna levelek és enyhén fűszeres, citrusos íz jellemzi. Főzete fénylő, friss, fűszeres aromával.
Maga a csalánlevél csak az egyik változata a „csalánnövények” családjának. Európában körülbelül 45 féle változata található meg. A különböző fajták 10 és 250 centiméter magasra nőnek. A nagyon apró és gyakran felismerhetetlen virágok általában halvány fehérek. Apropó, nemcsak a kis rovarok repülnek rá az alig észrevehető virágokra, hanem nagyon sokfajta lepke még hernyó korában étkezésre fogyasztja. Az ember azonban a fiatalabb hajtásokat szereti jobban, és korától és frissességétől függően salátákhoz, spenóthoz, vagy akár finom sajthoz is használja őket. A frissen leforrázott csalántea tipikus gyógyfű egy leheletnyi spenót ízzel.
„Enyhe vizelethajtó hatású. Serkenti a szervezet anyagcsere folyamatait. Salaktalanító kúrákban javasolt alkalmazása. Külsőleg faggyútermelést csökkentő, fertőtlenítő hatású.”
Prof. Dr. Kéry Ágnes
A hibiszkusz, amint azt a műértők tudják, a hibiszkuszkehelyből és a külső kehelyből áll. A gyümölcsök érése idején szüretelik, és ezután szárítják. A belső kehely 3 cm hosszú és a közepéig golyószerű. E fölött 5 felső hajlított csúcs található. A belső kehely 10 apró, vékony levélből áll, amelyek a kehelyalapon erősen „horgonyoznak”. A virágzási időszak után a húsos, és kissé porhanyós kelyhek felveszik tipikus vörös színüket. A mályvaként is ismert hibiszkusz fő termelő országai, Szudán, Egyiptom, Kína, Mexikó és Thaiföld. A hibiszkuszvirág főzetét magában, vagy gyümölcs teakeverékként is fogyaszthatjuk.
Ezek a virágok, melyek a gyümölcs teák fő alkotórészei friss és fanyar főzetet adnak. A származási országtól függően változik a színe és a savassága. A thaiföldi importok sötét főzetet adnak, kevesebb savval. A szudáni hibiszkuszunk azonban érezhetően erősebb savasságú, és világosabb főzetű. Ennél fogva a gyümölcs teakeverékekkel meghatározhatja a savasság mértékét és a színt különböző mennyiségű és minőségű hibiszkusz virág kipróbálásával. Annak, aki nagyon szomjas a tiszta, frissen forrázott és hűvös hibiszkusz teát ajánljuk, mint igazi szomjoltó nyári italt.
Ez a tea valószínűleg a legnépszerűbb zöld tea Zhejiang tartományból, Shanghai-tól délre. A „puskapor” elnevezést azért kapta, mert levelei golyóformájúra vannak sodorva. Miután az összegyúrt leveleket leforrázzuk, azok elkezdenek sercegni. Nagyon eredeti ízű, erős, fanyar aromával. Ha túl erősnek találja, kiöntheti az első leöntést. A második forrázás után a tea lágyabb lelke mutatkozik meg. Apropó, Észak-Afrikában az első leöntést egy kis menta levéllel szervírozzák „à la menthe” néven.
Mégy egy új és meggyőző kreáció. Az amúgy is első osztályú keverék friss almával és citrommal még egy kis erősítést kapott. Ez a török alma teakeverék az édes alma- és ananászdarabok tiszta erejére épít, ugyanakkor kitűnő, édes és lágy, süteményszerű ízű. A friss, ugyanakkor sűrű, joghurtíz kiválóan egészíti ki ezt a kiegyensúlyozott, nagyon különleges citrus aromát.
ALACSONY SAVTARTALMÚ!!!
Ez a koffeines nemzeti ital eredetileg Paraguay-ból, Dél-Brazíliából és Argentínából származik. A tea egy magyalfajta zöld leveleiből készül, melyről azt tartják, hogy sokféle hatása van. Ezért a dél-amerikai mate teát az „istenek italá”-nak, vagy az „indiánok zöld aranyá”-nak is nevezik. Csészéből maté-t fogyasztani valami rituális dolognak számított a bennszülött indiánok között. Később a brazil mate lett a Gaucho-k a dél-amerikai cowboy-ok legnépszerűbb itala. Legtöbbször a tábortűz mellett fogyasztva, szinte a kontinens minden országában nemzeti ital vált belőle az évek alatt. Pezsdítő hatása tovább tart, mint a kávéé. A rövid forrázási idő előhozza a pezsdítő hatást, míg a hosszú áztatás gyengíti azt.